BlueOrange finansē graudu uzņēmumu “Agerona” 14 miljonu eiro apmērā

2019. gada 27. novembris

BlueOrange ir piešķīrusi atbalstu 14 miljonu eiro apmērā Latvijas graudu vairumtirdzniecības uzņēmumam “Agerona” lauksaimniecības preču tirdzniecības darījumu finansēšanai. Bankas piešķirtā kredītlīnija 2019.gadā ļāvusi paplašināt produktu klāstu, apgūt jaunus tirgus, kā arī palielināt apgrozījumu.

“Uzņēmumam piešķirtā kredītlīnija ļauj operatīvi pielāgoties tirgus situācijai, iepērkot un realizējot graudkopības produktus. Tirdzniecības un eksporta attīstīšana prasa operatīvu spēju pielāgoties tirgus situācijai, tāpēc finanšu līdzekļu nepārtrauktas pieejamības nodrošināšana ir izšķiroši svarīga. Finansējums piešķirts, izprotot uzņēmuma darbības specifiku, jo banka jau vēsturiski finansē lauksaimniecības un lauksaimniecības produkcijas tirdzniecības uzņēmumus visā Baltijā,” norāda BlueOrange valdes priekšsēdētājs Dmitrijs Latiševs.

Uzņēmums “Agerona” nodarbojas ar graudu, rapšu, pākšaugu un citu Latvijā audzētu lauksaimniecības kultūru iepirkumu un tālāku eksportu. 2018.gadā uzņēmums realizēja vairāk nekā 418 000 tonnas dažādu produktu, sasniedzot 66,547 miljonu eiro apgrozījumu. Produkcija galvenokārt tiek iepirkta no lauksaimniekiem Latvijā. 2019.gadā vien uzņēmums vietējā tirgū iepirka vairāk nekā 330 000 tonnas dažādu lauksaimniecības produktu – kviešus, auzas, rapsi, pupas, zirņus, griķus un citas kultūras. Aptuveni ceturtā daļa realizētās produkcijas tiek iepirkta arī Baltkrievijā, Krievijā, Ukrainā un Kazahstānā.

“Iespēja uzturēt stabilu finanšu plūsmu ir priekšnosacījums veiksmīgai jebkura tirdzniecības un loģistikas uzņēmuma darbībai. Piešķirtais finansējums ļāvis kāpināt uzņēmuma apgrozījumu, nodrošināt stabilu atbalstu mūsu galvenajiem klientiem – lauksaimniekiem viņu ražotās produkcijas tālākai realizācijai un apgūt jaunus noieta tirgus. Tāpat šobrīd aktīvi plānojam uzņēmuma attīstību ražošanas jomā,” norāda SIA “Agerona” izpilddirektors Jaroslavs Orbidāns.

SIA “Agerona” šobrīd sadarbojas ar vairāk nekā 400 Latvijas lauksaimniekiem, tai skaitā bioloģiskajām saimniecībām, kas veido aptuveni 10% no eksporta kopēja apmēra. Uzņēmuma produkcijas galvenie noieta tirgi ir Eiropas Savienības valstis – Vācija, Dānija, Lielbritānija, Polija, Vācija, kā arī pārējā Eiropa, piemēram, Norvēģija. Tāpat produkcija tiek realizēta Āfrikas un Tuvo Austrumu valstīs, kā arī Ķīnā. 5-10% iepirktās produkcijas tiek pārdota arī vietējā tirgū.

SIA “Agerona” dibināta 2009.gadā, un šobrīd nodrošina graudu nodošanu 8 graudu iepirkšanas punktos visā Latvijā. Uzņēmuma apgrozījums 2018.gadā, salīdzinot ar gadu iepriekš, pieauga par 16,4%, savukārt peļņa - 2,4 reizes.